Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vaše zkušenosti s Duchovním světem

11. 1. 2017

slunicko.jpgŽivot, tedy ten náš běžný život se zdá být jedna věc a duchovno se mnohdy jeví jako cosi, co je od nás, od naší běžné rality tak trochu odděleno. To je ovšem jen do okamžiku, kdy se stane cosi, co nás přesvědčí o opaku.

To "cosi" ale přichází nečekaně a jakoby náhodně. Nás to obvykle zasáhne nepřipravené a tak to mnohdy bývá docela zlomový okamžik našeho bytí. Pokud někdo toto "cosi" dosud nezažil, pak ani není dost dobře schopen o tom uvažovat, protože mu chybí právě ona zkušenost. Proto by bylo vhodné zde říci i něco o těchto jevech a to právě pro ty nevěřící "Tomáše".

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Moje Bytí

(Katka Bílá, 11. 6. 2018 19:57)

Moje bytí.

Od prvních dnů kam sahá moje paměť v tomto životě, kdy jsem začala ve svém dětském věku vnímat svět, jsem nechápala, proč se mi to vše děje? Strachy, odstrkování, nepochopení, nikdo mě neměl rád. Jednoduše jsem byla velmi nešťastné dítě. Žila jsem v nefunkční rodině a podle toho vypadaly podmínky, kde se odehrával můj život. Opak byl pravdou. Byla jsem rozmazlená, vzteklá, nezvladatelná. Ve škole jsem byla lempl, který nic nedotáhnul dokonce.

Někde v pozadí jsem tušila, že je něco jinak, že mi něco někam uniká a já nejsem schopná vidět, kam, jak a proč? Proč se to děje, proč mě? Neviděla jsem to ještě dlouho. Byla jsem slepá, jako kdybych měla přes oči šátek a nešel sundat. Dnes vím, že jsem byla nevědomá, naivní a hloupá. Vnímala jsem svět jen po povrchu. Moje úroveň vědomí byla nízká, žila jsem v pekle.

V dospívání jsem udělala spoustu špatných věcí, lhala jsem, podváděla, byla sobecká, myslela jen na sebe a své potřeby. Nechala jsem se zaslepit penězi a odehnala od sebe člověka, který mě měl rád, protože jsem se chtěla mít dobře, a mít vše co k životu přeci patří. Auto, dům, dovolenou. Nevěděla jsem, že na světě není předmět a požitek, který by mě udělal šťastnou, že uspokojuji své potřeby na nízké úrovni. Netušila jsem, že ve skutečnosti trpí moje duše. Svět zkrátka končil na špičce mého vlastního nosu, a do něho ještě navíc hodně pršelo. Všechny jsem soudila, posuzovala, hledala jsem na všech jen chyby. Pro samou pýchu a aroganci jsem neviděla, že to vše je uvnitř mě samotné, že to já sama jsem plná nectností a zlosti, že já sama jsem to vše dopustila, že já sama jsem vinná. Neviděla jsem ani to, že jsem to právě Já, kdo s tím může něco udělat. Postavit se tomu čelem, přiznat si, že tenhle svinčík, ta chatrč je ten chrám, svatyně, kterou hledám. V ní žije moje duše ve strašných podmínkách a já jí tam nechávám trpět. Tuším, že toho je víc. Věci, které nejsem ještě schopná vidět ani teď.

Prosila jsem, dnes s určitostí vím, že jsem nevěděla koho a o co ale prosila, aby se něco stalo, aby mi někdo pomohl. Pak se stal asi zázrak, stalo se to. Sled událostí, které mě dostaly z pekla ven, tam kde jsem dnes. Dnes už vím, vidím, že na to, abych se posunula, musím sebrat všechny síly, postavit se rovně, mít pevný postoj a začít něco dělat. Uklízet, vyčistit ten zašlý příbytek, aby mohl zase zazářit. Krásný dům plný lásky a pravdy. Poprosit za odpuštění všechny ty, kterým jsem ublížila, všem o kterých se domnívám, že ublížili mě, Odpustit. Přijmout vše, tak jak to je a být vděčná za příležitost vše napravit. S tím, s čím si nevím, rady odevzdat. Důvěřovat a opustit všechny pochyby a staré návyky.

Jsem vděčná za tu obrovskou lásku, kterou dostávám a za to, že je. Nemůžu jí ani všechnu pobrat a tak se chci podělit. Jsem vděčná za svůj život a šanci, kterou jsem dostala. Dnes už vím, že na mně záleží, jestli budu šťastná a jak bude můj život vypadat. Já nechci žít v pekle. Tuším, že tam někde venku je spousta bytostí, která mají plné ruce práce, abychom my všichni mohli tady na tomto krásném místě Být a z úcty k nim, chci být lepším člověkem.


Proto už vše špatné nebudu dělat a prosím celé nebe, aby mi dalo sílu vydržet. Prosím celé nebe, aby dalo sílu nám všem. Doufám, že inspiruji alespoň jednu lidskou bytost k pohledu do svého nitra. Za to vše děkuji.

Katka Bílá

Re: Moje Bytí

(Eva, 17. 6. 2018 20:49)

Milá Katko,po přečtení tvé zpovědi duše ,se mi zalilo mé srdce láskou, která z textu vyzařuje. Děkuji, že jsme se potkaly a věřím,že ještě potkáme.
Jsem ve škole života a probírám PŘEDMĚT, kterému se říká: Přijímat vše tak jak plyne a přichází i odchází. Přiznám se, že z tohoto předmětu stále nemám jedničku. Učím se, učím se,příjímat, dávat a neočekávat. Každý večer se modlím,za to že to zvládám tak nejlépe jak umím.Moc tě zdravím , objímám tebe a všechny co znám i ty co neznám. S láskou Eva Aiša

Re: Moje Bytí

(Antonín MAREŠ, 18. 6. 2018 18:33)

Jen málokdo dokáže to, co je zde napsáno v příspěvku MOJE ŽITÍ. Klobouk dolu před tímto obratem a zlomem v životě jedince. Jde o to, že tu dochází k diametrální proměně osobnosti a k tomu, že je tu zvířecí princip, který kraluje v člověku a kterému říkáme EGO, pojednou zbaven vlády a dán do služeb našeho vyššího principu, tedy našemu JÁ. Proto se zde mluví o zázraku. Ano je to zázrak se vším všudy. Protože dotyčný najednou uvidí svět v úplně jiných barvách, jiných kombinacích a jiných souvztažnostech. Najednou vidí, že vše je jen dobré a zlo, které měl za všemocné, pojednou mizí. Nejenom to, on najednou vidí opravdu zázrak. Zlo totiž bylo pouze v něm a pouze skrze něho tvarovalo jeho okolí, tedy jeho svět.
Znám mnoho lidí, kteří jsou ochotni pro svou popularitu udělat cokoliv a tak jsou schopni se vylíčit i jako zloduši, kteří dnes o tom mohou i vyprávět. Ale ouha. U nich žádný zázrak nenastává, protože to je jen jejich EGO, které na sebe chce strhávat pozornost.
Znám mnoho lidí, kteří neustále naříkají, že dělají vše, aby se zbavili problémů a to jak oni samotní, tak i ti v jejich okolí. Jenomže se nic neděje a "ruka osudu" na ně dopadá stále a jim se stále nic nedaří. Nejde o zlom a nejde o pomoc. Jde jen o to, jak na sebe opět upozorňovat jako na oběť.
Tato zpověď autorky je cosi, co je nepřenosné a co nelze slovy popsat. Je to zlom uvnitř jí samotné, který pochopí a jemu porozumí pouze ten, kdo ho sám zažil.
Přeji autorce, aby vytrvala na duchovní cestě.
Antonín Mareš

Modlitba

(Juraj Ambruš, 9. 6. 2017 17:46)

Vážený Priatelia,

Toto je modlitba, ktorá ku mne prišla pre všetkých ľudí, ktorý majú túžbu duchovne rásť. Už sa tým zaoberám niekoľko rokov a postupne sa spresňuje jej obsah. Najaktuálnejšia verzia je:

Vo Svetle Pravdy
S úplnou Pokorou a Dôverou
som Zjednotený s Najvyšším Ja
a s bezpodmienečnou Láskou
neustále v sebe chovám Úctu a Rešpekt
ku Všetkému, ku všetkým aj k sebe samému.
Óm.

Prosím Vás, mohli by ste urobiť kalibráciu na úroveň Vedomia podľa Mapy Vedomia od Davida R. Hawkinsa tejto modlitby. Pokiaľ je priestor na vylepšenie, rád by som na tom pracoval tak aby mala najvyššiu možnú kalibráciu. Modlitba je premna ako "magnet", ako "ladička", ktorou sa človek vylaďuje na tú úroveň Morfogenetického (Atraktorového) poľa, ktorú modlitba reprezentuje. Tým, že sa človek s odovzdanosťou a precítením "vyladí" či zrezonuje s onou úrovňou tak táto úroveň potom pôsobí na človeka a tým sa mení kontext života a úroveň Vedomia tohoto človeka.

Budem rád za každú pripomieku, inšpiráciu, motiváciu a skúsenosti, ktorú môžete odovzdať všetkým, ktorý nájdu cestu na túto stránku.

Vďaku jem.

So srdečným pozdravom,

Juraj

Re: Modlitba

(Jan Mačto, 29. 8. 2017 9:24)

Mne to dává informaci 675, ale bylo by dobré, kdyby motlitbu vyhodnotil ještě nekdo další.

Honza :-)

Re: Modlitba

(Ivan Smíšek, 25. 3. 2018 9:02)

Mne tam nesedí pojem "nejvyšší já" - koresponduje to s egoistickou soutěživostí

Potom mi tam nesedí pojem "bezpodmínečná láska" - bezpodmínečnost je podmínka.

Modlitba by mohla znít takto:
"Vo svetle Ja Om"

Původní motlitba mi vychází na 200

Re: Re: Modlitba

(Katka Bílá, 3. 4. 2018 19:25)

Pokud je myšleno pojmem nejvyšší JÁ, Bůh, Univerzum nebo Vesmír, kdo jak chce, tak tedy nejvyšší JÁ, Bůh nemůže být egoisticky soutěživí, protože není pod vlivem ega, nemá tudíž lidské vlastnosti. Vše ve Vesmíru je tvořeno Bohem, tedy největší silou ve vesmíru - láskou a ta je bez podmínek.

Re: Re: Re: Modlitba

(Smíšek Ivan., 4. 4. 2018 21:19)

Bezpodmínečnost = podmínka
Nejvyšší = vítěz soutěže o nejvyšší velikost
Největší síla ve vesmíru je nesmyslný pojem.
Tvoření je proces harmonický který nejde tvořit největší silou.