Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak dlouhá je doba mezi životy?

11. 1. 2017

slunecni-soustava.jpgJak dlouhá je doba mezi životy? Jde o dny, nebo měsíce, nebo roky, nebo desetiletí či staletí? Jak dlouho tedy stráví člověk, respektive jeho JÁ, neboli jeho podstata v tomto stavu, nežli se buď vrátí do koloběhu životů zde na Zemi, nebo definitivně opustí kolo vtělování (samsáru)?

Pokud chcete diskutovat v naší debatě, podepište se pod svým příspěvkem celým jménem, jinak na něj nebude reagováno a bude smazán.

Katka Bílá

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Levitra Helps To Keep A Sexual Relation Alive

(KevinWrild, 19. 9. 2018 7:20)

Sexual relationship is a pleasurable give and take relationship with one?s partner. If anything goes completely wrong with this give to get process, it really is enough to derail the relationship. But any thing can happen and that's unpredictable. Moreover, able to keep a wholesome sexual relationship means keeping oneself physically healthy. So any kind of sexual disfunction should be addressed with utmost care. One such health risk is male impotence commonly seen in men. Unable to keep a proper and prolonged penile erection results in erection dysfunction. This is infact a serious problem for maintaining a proper sexual relationship. So when there arises a real problem it?s a good idea to treat it as opposed to sitting quiet.

The choice relating to the various available treatments involve treatment with a proper medicine. Response to a verbal agent including Levitra can be very effective on this context. Studies show that erection dysfunction is mainly due to insufficient flow of blood towards the penis? veins and insufficient stimulation as well. Practising oral therapy of Levitra enhances the rate of blood flow that gradually stimulates the penis causing a hard erection, adequate for an intercourse.Levitra is a such drug that's found to be quite effective. Clinically it is often proved which it even creates patients that suffer from various health problems like hypertension, high cholesterol or diabetes. A lot of men, who took Levitra for the first time, responded positively for gaining high recovery rate. Besides, it is often also found that it can be also taken to medicines utilized to treat other medical ailments.

Kolo vtělení

(Antonín Mareš, 12. 1. 2017 18:00)

Z Duchovní vědy R. Steinera je známo, že doba strávená v Astrálním prostoru je v průměru cca 1/3 doby lidského života. Jde pochopitelně o orientační údaje. Takže člověk, který se běžně na zemi dožívá 75 let, by tam strávil přibližně 25 let.
Jenomže.
To je měřítko pozemského času a jde o přibližný odhad. Jak to je v konkrétním případě je asi hodně závislé na tom, jak dlouho trvá tak zvaná očista duše, tedy to, co bychom mohli nazvat vyrovnáním se s pozemskými událostmi, které se musejí doprožít k tomu, aby se mohly odložit.
Astrální planina slouží k odložení nejhrubších částí duše, které jsou zatíženy, nebo by se dalo také říci, poznamenány průchodem přes zemskou planinu. Až pak se vlastně naše podstata, tedy naše očištěné Já se zbytkem pročištěné duše dostává do stavu vyššího stupně, kterým je Myšlenkový svět (na Východě je zván Devachan). Zdejší dobu pobytu jsem nikde nebyl schopen zjistit. Poté by se měl směr, kterým směřuje naše JÁ dělit. Pokud už skončilo kolo vtělování (samsára), pak je k dispozici Duchovní svět, tedy náš pravý domov (jsme duchem), anebo se opět přes Astrální pláň vracíme k znovuzrození.
Dle údajů Duchovní vědy by to mělo být 2x za 1 000 let. Jednou jako muž a jednou jako žena. Tento údaj je ale odvozen z dob, kdy na Zemi docházelo během dlouhých let jen k malým změnám a opětné vtělení by nepřinášelo možnost se učit z jiného prostředí, nežli které opustilo. To ale dnes neplatí a tak se zdá, že tento koloběh je značně urychlen. Mluví se pouze o několika desítkách let, v níž se daná bytost opět navrací na Zemi.