Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak dlouhá je doba mezi životy?

11. 1. 2017

slunecni-soustava.jpgJak dlouhá je doba mezi životy? Jde o dny, nebo měsíce, nebo roky, nebo desetiletí či staletí? Jak dlouho tedy stráví člověk, respektive jeho JÁ, neboli jeho podstata v tomto stavu, nežli se buď vrátí do koloběhu životů zde na Zemi, nebo definitivně opustí kolo vtělování (samsáru)?

Pokud chcete diskutovat v naší debatě, podepište se pod svým příspěvkem celým jménem, jinak na něj nebude reagováno a bude smazán.

Katka Bílá

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kolo vtělení

(Antonín Mareš, 12. 1. 2017 18:00)

Z Duchovní vědy R. Steinera je známo, že doba strávená v Astrálním prostoru je v průměru cca 1/3 doby lidského života. Jde pochopitelně o orientační údaje. Takže člověk, který se běžně na zemi dožívá 75 let, by tam strávil přibližně 25 let.
Jenomže.
To je měřítko pozemského času a jde o přibližný odhad. Jak to je v konkrétním případě je asi hodně závislé na tom, jak dlouho trvá tak zvaná očista duše, tedy to, co bychom mohli nazvat vyrovnáním se s pozemskými událostmi, které se musejí doprožít k tomu, aby se mohly odložit.
Astrální planina slouží k odložení nejhrubších částí duše, které jsou zatíženy, nebo by se dalo také říci, poznamenány průchodem přes zemskou planinu. Až pak se vlastně naše podstata, tedy naše očištěné Já se zbytkem pročištěné duše dostává do stavu vyššího stupně, kterým je Myšlenkový svět (na Východě je zván Devachan). Zdejší dobu pobytu jsem nikde nebyl schopen zjistit. Poté by se měl směr, kterým směřuje naše JÁ dělit. Pokud už skončilo kolo vtělování (samsára), pak je k dispozici Duchovní svět, tedy náš pravý domov (jsme duchem), anebo se opět přes Astrální pláň vracíme k znovuzrození.
Dle údajů Duchovní vědy by to mělo být 2x za 1 000 let. Jednou jako muž a jednou jako žena. Tento údaj je ale odvozen z dob, kdy na Zemi docházelo během dlouhých let jen k malým změnám a opětné vtělení by nepřinášelo možnost se učit z jiného prostředí, nežli které opustilo. To ale dnes neplatí a tak se zdá, že tento koloběh je značně urychlen. Mluví se pouze o několika desítkách let, v níž se daná bytost opět navrací na Zemi.