Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vaše zkušenosti po semináři v Roztokách

4. 4. 2017

Vážení přátelé Davida R. Hawkinse a účastníci semináře.

Je zřejmé, že již uplynul dostatek času na prostudování alespoň prvního z předaných materiálů. Ze své vlastní zkušenosti vím, že se mi při četbě vyrojilo v hlavě spousta dotazů k řadě věcí. Klub je tu právě proto, abychom si o těchto věcech mohli pohovořit.

Vyzývám tímto všechny, co už ve studiu někam došli, aby se přihlásili do diskuze se svými příspěvky, postřehy či dotazy. Též jsem zvědavý, co se vám již podařilo v oblasti testování a těším se na diskuze k jednotlivým vašim příspěvkům.

Miroslav Gaydoš

Pokud chcete diskutovat v naší debatě, podepište se pod svým příspěvkem celým jménem, jinak na něj nebude reagováno a bude smazán.

Katka Bílá

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Apokalypsa

(Vladimír Pánek, 14. 3. 2018 16:41)

Zdravím.
Potřeboval bych opět něco vysvětlit.V knihách D.R.Hawkinse kalibruje Apokalypsa v úrovni 70 ,což je vlastně úroveň nepravdy.Její původ,dle autora, pochází z nižší astrální oblasti.Naproti tomu R. Steiner jí ve svých přednáškách v Norimberku v červnu 1908 ,přisuzuje velký význam co do obsahu tak i jako velkokou zasvěcovací křesťanskou knihu ji bere jako velký duchovní spis.CHci tímto poprosit pana Mareše alespoň o krátké vyjádření. Předem děkuji ,přeji pevné zdraví Vám i všem ostatním. Spozdravem Vladimír Pánek

Reinkarnace

(Vladimír Pánek, 26. 4. 2017 18:24)

Zdravím všechny.
Při dřívějším studiu knihy Břetislava Kafky "Nové základy experimentální psychologie "jsem narazil na straně 381 na autorovo tvrzení, že život na této Zemi probíhá jen jednou, doslova : "Tvrdím, že převtělování ,metapsychoza neexistuje ".Byl bych rád,kdyby jsme ,mohli provést test z hlediska pravdy, jednak na autora,stav jeho vědomí a na obsah celé knihy a také ji okalibrovali,a samozřejmě i na pravdivost reinkarnace.Mohli by jsme to učinit i s knihou Rudolfa Steinera "Karma a reinkarnace". Děkuji všem kteří uvedené testování provedu a o výsledek se se mnou podělí na tomto vebu. Vladimír Pánek

Re: Reinkarnace

(Antonín Mareš, 26. 4. 2017 21:00)

Právě na tomto příkladu je jasně vidět, jak snadno se může člověk dopustit chyb. Kniha Břetislava Kafky "Nové základy experimentální psychologie" je vynikající dílo, a jako takové nemá ve svém oboru téměř srovnání. Toto dílo ale není přeci o reinkarnaci a ani být nemůže.
Pojednává přeci o Astrální planině. Takže i její tvrzení, respektive tvrzení pana Břetislava Kafky, je naprosto jasně pravdivé.
Z Astrální planiny přeci k žádnému novému zrození (reinkarnaci) nemůže dojít prostě proto, že se jedná o planinu (úroveň) ve které dotyčná bytost se teprve očišťuje a následně stoupá do Myšlenkového světa (Devachanu). Síly Myšlenkového světa jí teprve dají impuls, který jí sice vede zpět přes Astralitu, ale síly Astrality jsou už jen doplňkové a vtělení je řízeno z vyšších míst. Pan Břetislav Kafka byl vynikající badatel, a proto viděl a věděl, že tato Astrální planina je vlastně něco, jako pokračování procesů Země, a s duchovnem to nemá co do činění. Takže tady nejde o kalibrování, ale o to, porozumět celému tomuto systému (reinkarnaci). Pokud jde o to testovat R. Steinera na to, zda reinkarnace ano nebo ne, tak to můžu rovnou testovat i Davida R. Hawkinse, protože i on o ní mluví a pochopitelně i mou maličkost, protože je to pro mne tak samozřejmé, jako "housky na krámě".

Re: Re: Reinkarnace

(Vladimír Pánek, 26. 4. 2017 23:44)

I mne se zdálo dílo Břetislava Kafky vynikající a Rudolf Steiner rovněž ,vzpomínám si,že jsem položil obě knihy na sebe a řekl jsem si :"Co když máte pravdu oba dva ",ale nedokázal jsem si odpovědět,spíše intuitivně,ikdyž to nedokáži přesně popsat jsem si myslel ,že by to tak mohlo být.Asi proto,že jsem nenašel odpověď,vznikla pochybnost.To,že subjekti pana Kafky ve 4 stavu hypnozy,se mohou dostat pouze na astralitu,jsem si vůbec neuvědomil.Také máte pravdu ,že kniha není pouze o reinkarnaci .Po vašem vysvětlení,pochybnost zmizela ,přišla úleva a radost . Děkuji Vladimír Pánek

Re: Re: Re: Reinkarnace

(Miroslav Gaydoš, 27. 4. 2017 13:31)

Jsem potěšen, že pan Pánek patří k těm, co si dokáží spojovat věci dohromady. Já osobně mám vždy problémy s tím, abych pochopil, co různí autoři mají na mysli při popisování stavů a světů. Zvláště při používání rozdílných terminologií dá práci se orientovat. To chce opravdu důkladnější porozumění základům. A též nebát se zeptat.

Re: Reinkarnace

(Juraj Ambruš, 9. 6. 2017 17:24)

Vážení Přátelé,

Kalibroval som knihu Břetislava Kafky "Nové základy experimentální psychologie" a vyšlo to 440. Pan Kafka vyšiel 415. Spomínaná veta "Tvrdím, že převtelování, metapsychóza neexistuje" pokiaľ je vyslovená bez kontextu je lož a kalibruje na 175. Keď túto vetu zasadíme do kontextu knihy tak kalibruje ako pravda a celý kontext s tou vetou kalibruje na 450.
Kniha od Rudolfa Steinera "Karma a reinkarnace" kalibruje na 740.

Prosím Vás, mohli by ste urobiť kalibrovanie. Používam určitú metódu a snažím sa zistiť jej presnosť.

Srdečná vďaka a prajem všetko dobré,

Juraj

Re: Re: Reinkarnace

(ANTONÍN MAREŠ, 9. 6. 2017 20:14)

Byl jsem požádán panem Gaydošem o komentář k tomuto komentáři.
Domnívám se, že má odpověď o několik komentářů výše je dostatečná a vyčerpávající. Nevidím důvod něco znovu testovat, jen abych ukázal či dokázal pravdivost toho či onoho. Dokazování Duchovní pravdy není o dohadování se, ale o hloubce vjemu, což mnohým uniká a mnozí ani netuší o čem to vlastně mluvím.
Antonín Mareš

Re: Re: Re: Reinkarnace

(Juraj Ambruš, 10. 6. 2017 14:50)

Vážený pán Mareš,

Úplne s Vami súhlasím. Kalibrovanie čísel bez uvedomenia si kontextu a komplexicity tak aby sme zahrnuli linraritu aj nelinearitu, existenciu aj neexistenciu aj potencionalitu je zavádzajúce. Tá kalibrácis by mala človeka motivovať k tomu aby si uvedené diela naštudoval.
Všetko dobré prajem,
Juraj Ambruš

Dodatek k mému komentáři ze 4.4.2017

(Ludvík, 8. 4. 2017 9:07)

Omlouvám se,že jsem u svého komentáře neuvedl příjmení,což tímto napravuji.Ludvík Bednárek.

Testování

(Ludvík, 4. 4. 2017 19:16)

Dobrý den.Zdravím všechny přátelé klubu Davida R.hawkinse,a účástniky semináře.První studijni knihu čtu s velkým zájmem a k určitým částem se budu muset ještě vrátit.K testování mi však chybí společník.Rád bych touto cestou poprosil účastníky semináře z okoli Ostravy kteří by měli zájem se osobně setkat a vyzkoušet první testy.Testování pomoci kroužku se mi zatím moc nedaří.Nevím zdali je zde možné uvádět osobní kontakty tak je zatím raději neuvádím.Ludvík.

Re: Testování

(Miroslav Gaydoš, 5. 4. 2017 10:00)

Nejprve k uvádění osobních kontaktů: pokládám uvedení svého jména a příjmení za samozřejmost (viz úvodní text tohoto webu), i když já vás znám ze semináře osobně. Uvedení svého telefonu či mailu je na vašem rozhodnutí. K testování: podle mých zkušeností je potřebné velmi pečlivě prostudovat způsob pokládání otázek (viz studijní materiály), dokázat pohlídat stav mysli při kladení dotazu a samozřejmě obě testující osoby musejí být přes 200. Testování pomocí kroužku je z hlediska dodržení podmínek pravděpodobně ještě náročnější a spolehlivě funguje lidem s hodnotami úrovně vědomí blíže k pětseti. Bez trpělivé práce na sobě se zde neobejdeme.

Re: Testování

(Antonín Mareš, 7. 4. 2017 12:45)

Předpokládám jako samozřejmost, že se zde uvede celé jméno. Nejsme na facebooku, který je svou hodnotou hluboko pod úrovní 200 a tím dává vědět čím je.
Takže znovu.
Dotyčného žádám o dodatečné uvedení celého jména a admina (pana Gaydoše) o to, aby na toto dbal a vyžadoval to. Chceme-li provádět testování, pak se musíme řídit pravidly PRAVDY.

Testování

(Miroslav Gaydoš, 7. 4. 2017 9:41)

Dostal jsem už několik mailů k otázce testování. Myslím, že právě tento web je tu proto, abychom se o testování bavili společně, aby i ostatní viděli, co některým běží v hlavě. Kdo nic nedělá, taky nic nezkazí, ale hlavně se nic nenaučí. Není třeba se stydět za neznalosti, je třeba se ale stydět za lenost studovat. Usilovná snaha a touha po poznání věcí je to, co mohu jen doporučit.